Jul 29

« Прес Біржа   |   Деревообробник »

“Аргументи і факти” - порівняльне молоде періодичне видання. У 1978 році Всеросійське Суспільство “3нание” в допомогу лекторам-пропагандистам стало видавати методичну допомогу, що містить деяку інформацію, статистичні дані і інші цифри, які в офіційній пресі знайти було важко.

Через два роки - в 1980 році “АЇФ” став виходити у вигляді щотижневої газети. Уроздріб тоді газета не продавалася, підписка на тижневик також була вельми обмежена - за ним довго зберігалася функція напівзакритого видання в допомогу політінформаторам. Всі матеріали, звичайно, строго відбиралися і піддавалися жорсткій цензурі.

Після 1985 року, з початком перебудови, з’явилася надія, що положення мінятиметься. Але головний редактор і журналісти “АЇФ” випередили свій час, почавши працювати за принципами гласності. В результаті конфлікт з ЦК КПРС і особисто з Михайлом Горбачевим з приводу звільнення головного редактора “АЇФ” Владислава Старкова. Вперше в історії преси колектив редакції не підкорявся вищестоящому ідеологічному органу, встав на захист свого редактора, що з’явилося передвісником краху тоталітарного режиму. А через рік, в 1990 році, тижневик “Аргументи і факти” був внесений до книги рекордів Гіннесу, як самого тиражного видання в світі.

Перший номер вийшов в країні, якої вже немає. Найостанніший випуск газети читають люди в десятках країн світу на декількох континентах. У найважчі з тих, що пройшли 26 років мільйони читачів знайшли в АЇФ друга і порадника. Газета однієї з перших навчила людей не боятися говорити правду, завжди діяти сміливо і рішуче. Зусилля АЇФ по формуванню нового образ мислення за часів переоцінки цінностей назавжди увійшли до історії нової епохи. І як би не стрясався соціальний грунт різних країн, як би не перекроювалися межі планети, в світі завжди існуватиме особлива категорія людей, об’єднана дружбою з улюбленою газетою.


Tags: , , , , , , , ,

Газети


Схожі записи